Doprovodný program

Léto s Monikou
Léto s Monikou

Warm-up party 4. 10. / Léto s Monikou + vernisáž výstavy Jana Dobrovského /

Začátkem října se v kyjovské Pražírně uskuteční zahřívací večírek k filmovému festivalu Kyjograf. Součástí tiskovky bude vernisáž fotografa Jana Dobrovského, který zaznamenal celý průběh natáčení filmu Nabarvené ptáče na černobílou forografii. Vernisáž doplní hudební vystouepení nového projektu Moniky Midriakovej Léto s Monikou (ex Monikino Kino).


Narajama

NARAJAMA - v rovině hudební terminologie - World Music. Filozoficky vzato výtvarná hudba.

Jedinečností muziky Narajamy stále zůstává zapojení cimbálu mezi klasické rockové nástroje. Dříve progresivní víceméně rocková, dnes intenzivněji ale jinak fúzující napříč mnoha žánry, se navrací do pozemské hvězdokupy hudební mlhoviny.

Prvotním impulzem u většiny nových skladeb byla snaha propojit afro-latinskou rytmiku s moravskou lidovou písní nebo naopak. K tomuto počinu jednoznačně přispěla opětovná přítomnost cimbalistky a vokalistky a svojský přístup bubnů vkusně podpořených perkusemi. Tato hudební bašta by však sama o sobě neobstála bez zásadních ingrediencí v podobě povětšinou nervně a originálně pulsující basy a rozvážně užívané neotřelé kytary. Ale co zpěvák, klávesista a multi-instrumentalista Lovec? Bez jeho svojských přístupů k hudbě by Narajama nikdy nedostála podoby jakou v současnosti má!

Narajama
Narajama
Khoiba
Khoiba

Khoiba

V březnu letošního roku vydala Khoiba dlouho očekávanou bezejmennou comebackovou desku, která je hlubokým ponorem do společného světa dvojice Emy Brabcové a Filipa Míška.

Ti sami sebe popisují jako "atmosferický pop plný melancholie a pozitivních emocí". Díky downtempové rytmice a opojnému zpěvu dokáží vytvořit neuvěřitelnou atmosféru, která se prostě musí zažít naživo.

Animační dílna pro děti - workshop ploškové animace

Děti se mohou na jedno odpodne stát filmaři a vytvořit si krátký animovaný film. Nutná rezervace!
Plošková animace je nejstarší animační technika. Spočívá ve skládání jednotlivých snímků z připravených dvourozměrných rekvizit, například obrázků vystříhaných z papíru, nebo tvarů vystříhaných z textilu.

Lektorky jsou studentky animace na FAMU, kurz proběhne v neděli 3. 11. od 14:00 (3x 45 minut), cena 150 Kč.

Kurz je vhodný pro děti od pěti let, zájemci se mohou přihlásit přes Facebook a nebo email: info@kyjograf.cz 

"Rádi kreslíte a vymýšlíte příběhy, ale tlačí vás čas a trpělivost není vaše silná stránka? Zkuste si ploškovou animaci. Dobře vám poslouží nejen vaše kresbičky, ale třeba i obrázky z novin či fotografie. Základem jsou vystříhané části, které umožňují postavičku, rekvizity i pozadí v dílčích fázích proměňovat. Ruce, nohy, tělo, hlava, trocha spojovacího materiálu a velkolepá cesta vašeho hrdiny přes moře, pouště i hory začíná."