Pátek 28. 10.  
Vernisáž výstavy s autogramiádou a koncertem Jana Budaře: Ilustrace z knihy Princ Mamánek

Kresby vznikly pro Budařovu knihu Princ Mamánek, která se stala předlohou jeho stejnojmenného filmu, který bude uveden v rámci hlavního programu.

Vstup volný
Rezervace možné na telefonu: 604 466 342

Facebooková událost

Místo: Pražírna Kyjov, tř. Komenského 1407/14, 697 01 Kyjov

Sobota 29. 10.Filmová dílna pro děti

Chcete, aby si vaše děti vyzkoušely něco nového? Zajímá je svět animace a digitálních médií? Pak zde budete mít k dispozici techniku a zkušené lektory, kteří je seznámí se základy tvorby klasického animovaného filmu. Po loňském kurzu papírkové metody si děti mohou vyzkoušet plastelínu.

Lektoři ze Studia Scala, kteří kurz povedou, mají bohaté zkušenosti, proto se nebojte a přihlaste se také.

Vstupenky

Cena: 250 Kč/dítě Délka kurzu: 3 hodiny Věk: od 7 let Kapacita: 12 dětí. Místo: Pražírna Kyjov, tř. Komenského 1407/14, 697 01 Kyjov

Neděle 30. 10. 

Filmová dílna pro seniory

Chcete vyzkoušet něco nevšedního? Zajímá vás svět animace a vždy jste chtěli zkusit vytvořit svůj vlastní film? Pak zde budete mít k dispozici techniku a zkušené lektory, kteří vás seznámí se základy tvorby klasického animovaného filmu. Kurz animace je pro začátečníky a využívá zejména ploškové/papírkové animace.

Lektoři ze Studia Scala, kteří kurz povedou, mají bohaté zkušenosti, proto se nebojte a přihlaste se také.

Vstupenky

Cena: 250 Kč/osoba Délka kurzu: 3 hodiny Kapacita kurzu: 12 osob Místo: Pražírna Kyjov, tř. Komenského 1407/14, 697 01 Kyjov

x

Pátek 4. 11.

18:00 Amerikánka 

Drama | 87 minut | Režie: Viktor Tauš

Hrají: Tereza Ramba, Eliška Křenková

Divadlo ve filmu: Amerikánka Viktora Tauše je frenetickým pronásledováním příběhu malé dívky bez domova, které neustále mění své jeviště, prostor i čas. Její silná touha po svobodě a ochota se vzepřít celému nevlídnému světu ale zůstává.

Co uděláte, když proti Vám stojí celý svět a jste ještě dítě? Ema Černá, hrdinka příběhu inspirovaného skutečnými osudy, zdolá útrapy dětského domova, pěstounské péče i "pasťáku". Nejpodstatnější součástí její vůle k přežití je totiž víra v sebe sama, víra, že někde daleko, možná až v Americe, čeká někdo, komu na ní záleží.

Vstupenky samostatně

Akreditace


20:00 Grand Prix | Předpremiéra 

Drama | 107 minut | Režie: Jan Prušinovský
Hrají: Kryštof Hádek, Štěpán Kozub, Robin Ferro, Anna Kameníková, Miroslav Donutil, Marek Daniel ad.

Z Cvikova do Barcelony

Filmová komedie režiséra Jana Prušinovského (Most!, Okresní přebor) vypráví příběh dvou bratranců Romana (Kryštof Hádek) a Emila (Robin Ferro), jejichž snem je dostat se na závody Formule 1. Roman vede ušmudlaný autobazar na okraji města, má tři děti a živelnou manželku (Anna Kameníková). Emil, horlivý milovník pořádku, si piplá svou autodílnu v centru a o autech ví skoro všechno.

Když jednoho dne Emil v televizní soutěži vyhraje vstupenky na Velkou cenu Španělska v Barceloně, netuší ani jeden z nich, že jejich výlet za snem se brzy změní na divokou jízdu napříč Evropou.

Zvláště když se na ně nabalí Štětka (Štěpán Kozub), Romanův kamarád a místní magnet na problémy.

Vstupenky samostatně

Akreditace


Sobota 5. 11.

13:00 ŽERT | POCTA JOSEFU SOMROVI (1934-2022)

Drama, Komedie | Československo | 82 minut | 2D | česky | přístupný
Režie: Jaromil Jireš
Hrají: Josef Somr, Jana Dítětová, Luděk Munzar, Jaroslava Obermaierová, Evald Schorm a další

Mistrovská filmová adaptace románu Milana Kundery, kde se na pozadí velkého mravního tématu zločinu a odplaty rozvíjí chmurně groteskní příběh o životě, který byl kvůli malému žertu zmarněn krutými politicko-společenskými poměry 50. let. Slovo žert se zde postupně vztahuje k více postavám i situacím.Ludvík Jahn, ústřední postava jednoho z nejtemnějších existenciálních filmů československé nové vlny, se ve finále ocitá v nejzazším bodě své vnitřní krize.

Vstupenky

Akreditace 

15:00 A pak přišla láska...

Drama, Komedie | 85 minut | Režie: Šimon Holý

Hrají: Pavla Tomicová, Sara Venclovská, Tereza Hofová, Eliška Soukupová

Psycholožka Kristýna zoufale hledá lásku a štěstí. Rozhodne se proto odjet se svou dospělou dcerou Sárou na Vysočinu na ozdravný víkend za kartářkou Zdenou. Skrze pochybné až šarlatánské rodové léčení a výklady karet zjistí víc nejen o svém problematickém vztahu k okolí, ale i ke své dceři a sobě samotné. Přijde na konci uzdravování konečně i láska?

V mnoha ohledech pozoruhodný, úsměvný i vážný, a ryze ženský film mladého a mimořádně talentovaného režiséra Šimona Holého vyniká silnými a autentickými dialogy, které vznikaly bez pevně daného scénáře, a excelentním hereckým výkonem Pavly Tomicové.

Vstupenky samostatně

Akreditace

17:00 Hranice lásky
Drama | 95 minut | Režie: Tomasz Wiński
Hrají: Hana Vagnerová, Matyáš Řezníček, Eliška Křenková, Martin Hofmann, Lenka Krobotová, Hynek Čermák, Antonie Formanová ad.


Hana (Hana Vagnerová) začíná cítit, že její vztah s Petrem (Matyáš Řezníček) se pohybuje v příliš zajetých kolejích. Rozhodne se ho tedy osvěžit a začne s Petrem sdílet své erotické představy a tajné sny. Od vyprávění je pak už jen krůček k činům. Ke zkoumání vlastní intimity, k zážitkům s jinými partnery. Experiment se svobodou se však může snadno vymknout z rukou...

"Chtěli jsme být u okamžiku, kdy přichází český film, který je velmi divácký, ale zároveň chytrý. Není to osmdesátápátá verze téhož a nebojí se provokovat a kousat. Nesnaží se za každou cenu líbit všem, je důstojný, nepitvoří se. Jde (doslova) s kůží na trh."

Aerofilms

Vstupenky samostatně

Akreditace

22:00 Bert & Friends 

Zaručený lék na podzimní depresi, energetickou krizi i všechnošpatnílkovství 

Bert & Friends je: Karel Svoboda i David Lynch, alternativa i pop, táborák i jazz, nadsázka i vážnost, panna i netvor. 

V čele skupiny stojí Albert Romanutti, jehož autorský rukopis nezapře vystudovaného skladatele, ale zároveň také někoho, kdo chce dělat věci jinak a nově. Bert & Friends do českého popového rybníčku vnáší závan excentricity, která tady dlouho chyběla.

Vstupenky samostatně


K poslechu i tanci zahrají..

Nehraje na přání.

Na přání hraje pouze a výhradně našemu dramaturgovi Jaroslavu Cibulkovi.

Nehraje na přání.

Neděle 6. 11. 

14:00 Princezna zakletá v čase 2

Pohádka, Fantasy | XX minut | Režie: Petr Kubík
Hrají: Eliška Křenková, Natalia Germani, Marek Lambora, Vojtěch Kotek ad.


Pokračování oblíbené fantasy pohádky Princezna zakletá v čase (2020), v níž je protentokrát hlavní hrdinkou Amélie.

Mladá alchymistka Amélie (Eliška Křenková) získává zakázanou kouzelnou moc: dokáže částečně ovlivňovat tok času. Zneužívání nových schopností ji však rozštěpí v čase a Amélie ze současnosti se tak setkává s Amélií z minulosti, která ji od té chvíle provází na každém kroku.

Z dávno zapomenutých temnot času navíc povstává nová hrozba, alchymista nazývaný Pán run (Ján Jackuliak), jenž touží získat vládu nad veškerou magií v Oberonu. Aby se mu to podařilo, musí Amélii připravit o vládu nad časem.

Amélie se spolu se svými nerozlučnými přáteli princeznou Ellenou (Natalia Germani) a princem Janem z Calderonu (Marek Lambora) vydává do kouzelného města jménem Ayra, kde sídlí Společenstvo alchymistů, které se zapřísáhlo magii ochránit. Po jeho boku se Amélie musí postavit nejen dosud nejmocnějšímu protivníkovi, ale také svojí vlastní touze po zakázané moci.

Bohemia MP

Vstupenky samostatně

Akreditace 


16:30 Princ Mamánek

Pohádka, Komedie | 100 minut | Režie: Jan Budař
Hrají: Jan Budař, Ondřej Vetchý, Martin Huba, Jana Nagyová, Veronika Khek Kubařová, Bolek Polívka, Vladimír Javorský.

Princ Ludvík Otomar Karel XII. zrozený Vznešený je velmi spjatý se svou milující maminkou, královnou Ludmilou. Jenže Ludvík je princ už poněkud přerostlý, je mu 39 let. Bojí se skoro všeho, do ženění se nežene a většinu života se poflakuje po přepychovém zámku a přilehlých oborách.

Moudrý král Radomil mu proto připraví nečekaný dárek - princ se jednoho rána probudí v lese v obyčejných šatech a v doprovodu drsného rytíře Hudrovala se má vydat do světa, aby poznal, co je život a snad konečně dospěl. Na velké dobrodružné cestě ho čekají věci, o kterých zatím jen četl v knihách. Potká mocného čaroděje, zlé čarodějnice, ducha i samotnou paní Smrt... a možná najde i lásku svého života.

Co na to všechno řekne maminka? A bude spokojený otec král?

Bontonfilm

Vstupenky samostatně

Akreditace

19:00 Il Boemo

Historický, Životopisný | 140 minut | Režie: Petr Václav

Hrají: Vojtěch Dyk, Barbara Ronchi, Lana Vlady, Lino Musella, Philippe Jaroussky ad.

Vojtěch Dyk ve výpravném životopisném filmu režiséra Petra Václava o Josefu Myslivečkovi, nejslavnějším českém hudebním skladateli 18. století. Tento syn pražského mlynáře se navzdory očekávání rodiny vydal za svým snem do Itálie, která byla v druhé polovině 18. století světovým centrem opery, a na rozdíl od mnoha jiných se tam dokázal prosadit a dosáhnout hvězdné kariéry.


Ilboemo.cz

Vstupenky samostatně

Akreditace