KYJOGRAF

Jsme komorní víkendový filmový festival v kyjovském kině Panorama zaměřený primárně na současný český film. Naším cílem je vyzdvihnout tvorbu, jež v malých městech bývá upozaďována; snažíme se jít za hranici mainstreamové tvorby a podtrhnout pestrost tuzemského filmu. Panoramka se stává živým festivalovým místem milých setkání, k projekcím zveme tvůrce na debaty a v temném kinosále pácháme atmosférická hudební vystoupení. Ve foyer, kde máme vlastní kinokavárnu, řádí DJs a pro děti pořádáme nejen projekce, ale i zábavné a vzdělávací dílny animace.

Od prvního ročníku v roce 2019 jsme promítli přes třicet celovečerních titulů pro více než dva tisíce diváků. Od Nabarveného ptáčete, Dálavy, Staříků a Karel, já a ty, přes Krajinu ve stínu, Služebníky, Lásku pod kapotou, Novou šichtu, Atlas ptáků, Modeláře či Marťanské lodě po Divadlo ve filmu: Amerikánka, Hranice lásky, Il Boemo či Úsvit a Přišla v noci.

V Kyjově besedovala řada výrazných tvůrců, producentů, režisérů, dramaturgů či scenáristů. S Kyjovjáky si nadšeně a obsáhle popovídali Václav Marhoul, Tomáš Baldýnský, Martin Mareček, Tomáš Bojar, Josef Krajbich, Martin Dušek a Ondřej Provazník, Petr Oukropec, Bohdan Karásek, Ivan Arsenjev, Petr Racek, Ivan Ostrochovský, Jan Gogola, Marek Epstein, Jaroslav Sedláček, Miro Remo, Jindřich Andrš, Jiří Konečný, Petr Zelenka, Jan Foukal, Ondřej Zima, Tomasz a Tereza Wiński, Jan Macola, Miro Šifra a Jan Kallista. Přidali se k nim Jiří Padevět, Martin Kyšperský, Vladimír 518 a Mike T. či protagonisté dokumentů Kalvodovi, Jitka s Jaroslavem a Tomáš Hisem.

V kinosále jsme uspořádali koncerty Narajamy, KHOIBY, Katarzie, WWW Neurobeat, Zvířete jménem podzim, Bert & Friends a PSH. K poslechu, tanci a dobré náladě do rána vyhrávají DJs Joshek a Barnet.

V rámci warm-upů jsme uspořádali několik výstav a hudebních vystoupení, pomocnou ruku nám rok co rok podává řada lokálních podniků a nadšených dobrovolníků. Yalla Bar nám míchá festivalové drinky, Pivovar Mazák vaří festivalové pivo, Pražírně Kyjov vděčíme za čerstvou kávu a místním vinařům za široký výběr skvělých vín.

Martin Mareček festival nazval "komorní, ale intenzivní".
Je nám ctí – v roce 2024 už pošesté.

Šéfová & produkce

Alena Truschingerová

alena.truschingerova@gmail.com
+420 733 644 494

Dramaturgie & produkce 

Jaroslav Cibulka

cibulka.jar@gmail.com
+420 603 905 203

Zdeněk Zálešák
Zdeněk Zálešák

Muž na mateřské, ale stále náš člověk

Jaroslav Jandora
Jaroslav Jandora

Mistr kávy a drinků, duše Kyjobaru

Zbyněk Ryba
Zbyněk Ryba

Vizuální identita festivalu -web-


Barbora Feníková
Barbora Feníková

Dílny animace & výstavy

Marie Nováková
Marie Nováková

Asistentka marketingu

Markéta Klimešová
Markéta Klimešová
 Dílny animace & studentské filmy

Matěj Zicháček
Matěj Zicháček

Předprodej, marketing

Kryštof Kočtář
Kryštof Kočtář

Asistent produkce

Technická podpora

Tomáš Sytař

Další dobrovolníci

Jana Cutáková