KYJOGRAF


Jsme komorní víkendový filmový festival v kyjovském kině Panorama zaměřený primárně na současný český film. Naším cílem je vyzdvihnout tvorbu, jež v malých městech bývá upozaďována; snažíme se jít za hranici mainstreamové tvorby a vyzdvihnout pestrost tuzemského filmu. Panoramka se stává živým festivalovým místem milých setkání. K projekcím zveme tvůrce na debaty a v temném kinosále pácháme atmosférická hudební vystoupení. Ve foyer, kde máme vlastní kinokavárnu, řádí DJs a pro děti pořádáme nejen projekce, ale i zábavné a vzdělávací dílny animace.

Od roku 2019, kdy jsme uspořádali první ročník, jsme promítli kolem třicítky celovečerních titulů. Od Nabarveného ptáčete, Dálavy, Staříků a Karel, já a ty, přes Krajinu ve stínu, Služebníky, Lásku pod kapotou, Novou šichtu, Každou minutu života, Atlas ptáků, Modeláře či Marťanské lodě po Divadlo ve filmu: Amerikánka, A pak přišla láska…, Hranice lásky či Il Boemo.

V Kyjově besedovala řada výrazných tvůrců, producentů, režisérů, dramaturgů či scenáristů. S Kyjovjáky si nadšeně a obsáhle popovídali Václav Marhoul, Tomáš Baldýnský, Martin Mareček, Tomáš Bojar, Josef Krajbich, Martin Dušek a Ondřej Provazník, Petr Oukropec, Bohdan Karásek, Ivan Arsenjev, Petr Racek, Ivan Ostrochovský, Jan Gogola, Marek Epstein, Jaroslav Sedláček, Miro Remo, Jindřich Andrš, Jiří Konečný, Petr Zelenka, Jan Foukal, Ondřej Zima, Tomasz a Tereza Wiński a Jan Macola. Přidali se k nim Jiří Padevět, Martin Kyšperský či protagonisté dokumentů Kalvodovi, Jitka s Jaroslavem a Tomáš Hisem.

V kinosále jsme uspořádali koncerty Narajamy, KHOIBY, Katarzie, WWW Neurobeat, Zvíře jménem podzim a Bert & Friends. K poslechu, tanci a dobré náladě do rána vyhrávají DJs PDCH, Joshek a Barnet. Ve spřátelené kavárně Pražírna jsme v rámci warm-upu uspořádali několik výstav a hudební vystoupení Leta s Monikou a Jana Budaře.

Pomocnou ruku nám rok co rok podává řada lokálních podniků. Díky Yalla baru máme tematické festivalové drinky. Díky Pražírně čerstvou kávu a díky místním vinařům široký výběr skvělých vín. Pivovar Mazák nám vaří festivalové pivo. Zapojujeme nadšené dobrovolníky.

Martin Mareček festival nazval "komorní, ale intenzivní". Je nám ctí – v roce 2023 už popáté.

Šéfová & produkce

Alena Truschingerová

alena.truschingerova@gmail.com
+420 733 644 494

Dramaturgie & produkce 

Jaroslav Cibulka

cibulka.jar@gmail.com
+420 603 905 203

Zdeněk Zálešák
Zdeněk Zálešák

Muž na mateřské, ale stále náš člověk

Jaroslav Jandora
Jaroslav Jandora

Mistr kávy a drinků, duše Kyjobaru

Zbyněk Ryba
Zbyněk Ryba

Vizuální identita festivalu -web-


Barbora Feníková
Barbora Feníková

Dílny animace & výstavy

Marie Nováková
Marie Nováková

Asistentka marketingu

Markéta Klimešová
Markéta Klimešová
 Dílny animace & studentské filmy

Matěj Zicháček
Matěj Zicháček

Předprodej, marketing

Kryštof Kočtář
Kryštof Kočtář

Asistent produkce

Technická podpora

Tomáš Sytař

Další dobrovolníci

Jana Cutáková